مهاجرت به اسلواکی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی لهستان از سمت شمال، اوکراین از شرق، مجارستان از جنوب و جمهوری چک و اتریش از غرب قرار گرفته است. این کشور استقلال خود از چکسلواکی را در تاریخ 1993 بدست آورد، در سال 2004 به اتحادیه اروپا و در سال 2009 به منطقه یورو پیوست. پایتخت این کشور جوان، براتیسلاوا است و جمعیت پنج میلیون نفری آن به زبان اسلوواک صحبت می کنند و اسلواکی تبار، مجاری‌ تبار یا از مردمان روما (کولیان) هستند.

مهاجرت به اسلواکی

هرچند که بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند و کاتولیک اما جمعیت قابل قبولی نیز پشیرو سایر ادیان و یا بی دین هستند. هرچند قانون اساسی این کشور، آزادی ادیان را در این کشور تضمین می‌کند. اسلواکی، علاوه بر فرهنگ و معماری، طبیعت بی نظیری نیز دارد، نیمه کوهستانی و پر از زیبایی است. این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم‌مرز است.

آوازه فرهنگ فولکلور اسلواکی و هنر مردمان این کشور تقریبا به تمام جهان رسیده است، مخصوصا جشنواره فرهنگ عامه ویخودنا (Východná) که یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین جشنواره جهان است. در این جشنواره هنرمندان اسلواکی برای حفظ سنت فولکلور کشورشان در کنار هم جمع می شوند. آثار ادبی و افسانه های محلی این کشور نیز به مرحله ای فراتر از تدریس در مدارس رسیده است و مرزها را برای شناساندن فرهیختگان ادبی اسلواکی به جهانیان شکسته است.

مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی در میان کوه‌های خود صدها غار دارد که ۱۵ عدد از آن‌ها برای بازدید عموم باز است. پنج غار اسلواکی به نام‌های غار یخی دوبشینسکا، غار دومیتسا، گومباسک، یاسوفسکا، و غار آرگونیتی اوختینسکا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.

میانگین دمای سالیانه حدود ۹-۱۰ درجه سانتی‌گراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه حدود ۲۰ درجه و میانگین دمای سردترین ماه بیشتر از ۳- است. این گونه آب و هوا در زاهورسکا نیژنا و پودونایسکا نیژنا دیده می‌شود. آب و هوای غالب پایتخت براتیسلاوا این گونه‌است. میانگین دمای سالیانه کمتر از ۵ درجه سانتیگراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه کمتر از ۱۵ درجه و میانگین دمای سردترین ماه کمتر از ۵- است. آب و هوای کوهستانی در کوه‌ها و در برخی روستاها در دره «اوراوا» و «اسپیش» دیده می‌شود.

مهاجرت به اسلواکی

مساحت این کشور ۴۹۰۳۵ کیلومتر مربع است. بیشتر سطح اسلواکی با کوهستان‌ها پوشیده شده‌است و این کوه‌ها همگی جزئی از رشته‌کوه‌های بسکید و کارپات هستند. کوه‌های کارپات بیشتر نیمه شمالی کشور را دربر می‌گیرد. دشت‌های پست اسلواکی تنها در جنوب غربی و منتهی‌الیه جنوب شرقی کشور قرار گرفته‌اند که جزئی از فلات پانونی به‌شمار می‌آیند. کوه‌های تاترا با ۲۰ قله بلندتر از ۲۵۰۰ متر مرتفع‌ترین بخش از کوهستان کارپات را تشکیل می‌دهند؛ بیشتر مساحت تاترا در خاک اسلواکی قرار گرفته است.

در شمال، نزدیک به مرز لهستان، کوه‌های تاترای علیا قرار دارند که از مناطق محبوب کوهنوردی و اسکی است و بسیاری از دریاچه‌ها و دره‌های خوش‌منظره کشور در این محل قرار گرفته است. بلندترین نقطه اسلواکی، یعنی قله گرلاخ که ۲،۶۵۵ متر ارتفاع دارد و کوه کریوان که از نمادهای اسلواکی است نیز در همین منطقه واقع شده‌اند. مهم‌ترین رودهای اسلواکی عبارتند از دانوب، واه و هرون، و هورناد. رود تیسا ۵ کیلومتر از مرز اسلواکی-مجارستان را در بر می‌گیرد.

مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی در میان کوه‌های خود صدها غار دارد که ۱۵ عدد از آن‌ها برای بازدید عموم باز است. پنج غار اسلواکی به نام‌های غار یخی دوبشینسکا، غار دومیتسا، گومباسک، یاسوفسکا، و غار آرگونیتی اوختینسکا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. میانگین دمای سالیانه حدود ۹-۱۰ درجه سانتی‌گراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه حدود ۲۰ درجه و میانگین دمای سردترین ماه بیشتر از ۳- است. این گونه آب و هوا در زاهورسکا نیژنا و پودونایسکا نیژنا دیده می‌شود. آب و هوای غالب پایتخت براتیسلاوا این گونه‌است. میانگین دمای سالیانه کمتر از ۵ درجه سانتیگراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه کمتر از ۱۵ درجه و میانگین دمای سردترین ماه کمتر از ۵- است. آب و هوای کوهستانی در کوه‌ها و در برخی روستاها در دره «اوراوا» و «اسپیش» دیده می‌شود.

با اقامت اسلواکی زندگی خود و خانواده خود را متحول کنید و از زندگی خود نهایت لذت را ببرید!

کلمات کلیدی: حداقل سرمایه گذاری در اسلواکی - هزینه اقامت اسلواکی - مهاجرت به اسلواکی - اقامت اسلواکی - کار در اسلواکی - قیمت ملک در اسلواکی - مراحل ثبت شركت در اسلواكي - مشکلات ثبت شرکت در اسلواکی - هزینه زندگی در اسلواکی - خرید ملک در اسلواکی

برای دریافت اقامت اسلواکی از شرکتهای مطرح زیر بهره مند شوید: