مهاجرت به چک

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

جمهوری چک را به حق می توان محل برخورد تمدن های اروپایی نامید. این کشور در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و دارای منابع طبیعی و فرهنگی منحصر به فردی است. جمهوری چک را رشته کوه های بسیاری احاطه کرده است که بیشتر مرز را تشکیل می دهد. وجود نقاط گردشگری فراوان در چنین منطقه کوچکی حتی در اروپا نیز استثنایی است. محیط شهر ها، دهکده ها و چشمه های آب معدنی چک همواره باعث جذب گردشگر از تمام نقاط دنیا بوده است. دوازده نقطه تاریخی مهم این کشور در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است.

مهاجرت به چک

جمهوری چک تقریبا کشوری کوچک است. این کشور کوچک‌تر از ایالت کارولینای جنوبی آمریکاست. البته نگذارید این موضوع فریبتان دهد؛ چکک، کشوری متنوع و فوق‌العاده است که ممکن است به‌راحتی در آن گم شوید. این کشور در مرزهایش با آلمان، اتریش و لهستان، توسط چندین رشته‌کوه احاطه شده است. جنگل‌های وسیع، پارک‌های ملی، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها همگی برای لذت بردن در دسترس هستند. چهار پارک رسمیِ ملی و بیش از ۲۰ منطقه‌ی حفاظت شده در این کشور وجود دارد.

ناحیه‌ی «بوهم»، جنگل‌هایی در زمین‌های پست و در پشت کوهستان‌ها است. موراویا علفزار و جنگل‌های درخت کاج است که به سمت اسلواکی ممتد است. جمهوری چک، کشوری چهار فصل است. شکفتن زیبایی و انواع رنگ‌ها را می‌توانید در پاییز ببینید؛ زمستان‌های بسیار سردش را تجربه کنید؛ بهارهایی که تحت سلطه‌ی آذرخش و صاعقه هستند را نظاره‌گر باشید و از تابستان‌های گرم و طولانی‌اش لذت ببرید. با توجه به اینکه جمهوری چک در مرکز اروپا قرارگرفته، تقریبا رفتن به‌تمامی نقاط غرب، شرق و یا جنوب قاره‌ی اروپا بسیار سریع، راحت و ارزان خواهد بود.

مهاجرت به چک

مردم چک به‌طور تاریخی به عنوان «بی‌اعتنا به مذهب» توصیف شده‌اند و این کشور کم‌مذهبی‌ترین مردم را در جهان دارد. در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۴۵٫۲ درصد پاسخی به پرسش در مورد دین خود ندادند و ۳۴٫۲ درصد نیز گفتند که بی‌دین هستند. ۱۰٫۳ درصد از مردم این کشور مسیحی از شاخه کاتولیک رومی هستند و ۹٫۴ درصد نیز باورهای دیگر را دنبال می‌کنند. در یک نظرسنجی سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۰ درصد از مردم چک گفتند که به وجود خدا باور دارند.

جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می‌شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند. جمهوری چک کشوری محصور به خشکی است که در اروپای مرکزی واقع شده‌است و از نظر تاریخی به سه ناحیه بوهم، موراویا، و سیلزی تقسیم می‌شود. بیشتر مرزهای جمهوری چک از مناطق کوهستانی تشکیل شده‌اند. در مرزهای جنوب غرب جنگل بوهم، در شمال غرب کوهستان ارتس، و در شمال کشور ناحیه زودت و کوهستان کرکونوشه قرار گرفته‌است. آب‌های روان در سرزمین چک پس از گذر از دیگر کشورها به سه دریا یعنی دریای شمال، دریای بالتیک و دریای سیاه می‌ریزند.

مهاجرت به چک

کشور چک آب و هوایی قاره‌ای و تا حدودی مرطوب دارد. زمستان‌هایش سرد و تابستان‌هایش تا حدودی گرم است. میانگین دمای هوای پراگ، پایتخت این کشور در ماه ژانویه بین 3/5- تا 4/0- سانتیگراد و در ماه جولای بین 8/11 تا 3/23 درجه سانتیگراد متغیر است. میانگین میزان بارندگی سالانه در این کشور که در طول تابستان به حداکثر خود می‌رسد حدود 410 میلی‌متر است. در جمهوری چک بخش تقریباً وسیعی به نام ایالت زودت وجود دارد که اهالی آن آلمانی بوده‌اند. نزدیک به یک سوم از این کشور را شامل می‌شود و در تمام نواحی چک به خصوص اطراف مرز با آلمان ساکن اند. زودت از ایالت تاریخی آلمان بود که در دوره حکومت رایش سوم برای مدتی به آلمان الحاق شد.

به سبب وجود نیروی کار فوق‌العاده ماهر، این کشور به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل شد. این کشور که در قلب اروپا واقع شده، دارای تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد و مرطوب بوده، و میزان بارندگی آن بسیار زیاد است. کشاورزی در اقتصاد کشور، نقش مهمی به عهده دارد، و عمده محصولات آن، جو و چغندر قند می‌باشد. دامداری و جنگل‌داری نیز در این کشور متداول است. کارخانه ماشین‌سازی اشکودا، صنعت تولید آبجو و الکل و کارخانه‌های تولید کریستال کمک بسیاری به اقتصاد پویای این جمهوری می‌کند. صنعت گردشگری و طبیعت زیبای این کشور سالانه جمعیت بسیاری را میهمان خود می‌کند. از صادرات جمهوری چک، می‌توان به سنگ آهن و زغال سنگ اشاره کرد. جمهوری چک، هم اکنون، در حال گذر از نظام اقتصاد کمونیستی، به سمت بازار آزاد و خصوصی‌سازی صنعت و کشاورزی است.

مهاجرت به چک

در حوالی کریسمس، در هر گوشه از شهر آکواریوم و تشت‌هایی می‌بینید که مردم مشغول به زنده‌گرفتن ماهی کپور هستند. غذای اصلی چک در کریسمس، ماهی کپور تازه است که معمولا به‌صورت سرخ‌شده و به‌همراه سالاد سیب‌زمینی سرو می‌شود. معمولا خانواده‌ها در خانه‌ خود ماهی کپور را در تشت‌ها وان‌هایی نگهداری می‌کنند که در شب کریسمس، ماهی تازه و با کیفیت داشته باشند. این رسم مردم چک است. می‌توانید بیرون رفته و با یک فرد اهل چک سر صحبت را باز کنید؛ شاید شانس این را داشته باشید که او شما ار برای شام کریسمس دعوت کند!

پراگ بخاطر داشتن تراموهای (اتوبوس برقی) مربوط به دوره‌ی شوروی‌اش معروف است که هنوز هم در خیابان‌های این شهر در حال حرکت‌اند. بپرید بالا! هزینه بلیط آن فقط ۱.۳۰ دلار است. (این هزینه برای کودکان نیم‌بهاء است.) با ترامو به این‌سو و آن‌سو رفتن، ارزان‌ترین راه برای گشت و گذار در پراگ است. برای خوردن نوشیدنی و گوشت می‌توانید به «Paneláks» بروید؛ یعنی محل زندگی تمامی اهالی چک که در فروشگاه‌های گردشگری کار می‌کنند.

با مهاجرت به چک زندگی خود و خانواده خود را متحول کنید و از زندگی خود نهایت لذت را ببرید!

کلمات کلیدی: سرمایه گذاری در جمهوری چک - اقامت چک از طریق ثبت شرکت - مهاجرت به چک - اقامت چک - شرایط کار در جمهوری چک - هزینه زندگی در چک - پناهندگی جمهوری چک - هزینه ثبت شرکت در جمهوری چک - اقامت چک از طریق ازدواج - شرایط اخذ اقامت چک - خرید ملک در چک

برای مهاجرت به چک از شرکتهای مطرح زیر بهره مند شوید: